Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

Перший в області семінар-тренінг з питань впровадження замісної підтримувальної терапії

23-24 травня 2013 року в місті Суми відбувся семінар-тренінг «Взаємодія закладів охорони здоров’я в процесі удосконалення впровадження замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) та забезпечення безперервності лікування пацієнтів ЗПТ у Сумській області». Захід провів обласний наркологічний диспансер та обласна громадська організація «Клуб «Шанс» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 Мета семінару-тренінгу - ознайомлення учасників із порядком взаємодії закладів охорони здоров’я для забезпечення безперервності ЗПТ та придбання практичних навичок ведення документації щодо обліку, отримання, зберігання та видачі препаратів замісної терапії. Семінар-тренінг відбувся під головуванням обласного нарколога управління охорони здоров’я облдержадміністрації, регіонального координатора по ЗПТ МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» Олексія Крупка. У своєму привітанні до учасників заходу він підкреслив актуальність та нагальну потребу в проведенні такого навчання, адже ЗПТ стала невід’ємною частиною системи охорони здоров’я. Підвищення ефективності лікування та комплексної допомоги наркозалежним, налагодження ефективної взаємодії закладів охорони здоров’я – очікувані результати  від  проведення заходу.

Програма занять складалась з двох основних компонентів: «Алгоритм взаємодії закладів охорони здоров’я для забезпечення безперервності лікування пацієнтам ЗПТ Сумської області» та «Ведення документації щодо обліку, отримання, зберігання та видачі препаратів ЗПТ» і передбачала проведення як інформаційних, так і практичних занять для придбання необхідних у подальшій роботі навичок.

Загалом участь у навчанні взяли 28 представників із 12 лікувально-профілактичних закладів Сумської області, що вже задіяні в процесі надання замісної терапії або мають намір запровадити цей ефективний метод лікування опійної залежності. Уже найближчим часом ЗПТ буде доступною для хворих на опійну залежність, що мешкають у місті Ромни та Охтирка.

За відгуками учасників, під час проведення семінару-тренінгу  вони не тільки отримали нові знання та необхідні навички, а й налагодили тісну співпрацю для впровадження ЗПТ у свою повсякденну діяльність, що, в свою чергу, сприятиме координації зусиль, спрямованих на надання якісної медико-соціальної допомоги наркозалежним хворим.