Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

РЕФОРМУЄМО ОХОРОНУ ЗДОРОВ'Я: ЩО ЗРОБЛЕНО ТА ЩО ПЛАНУЄТЬСЯ

Днями у Центрах первинної медико-санітарної допомоги №1 та №2 побувала робоча група у складі заступника міського голови Максима Галицького, в.о. начальника відділу охорони здоров'я Олени Чумаченко та співробітників відділу.

Робоча група зустрілася з керівним складом Центрів, ознайомилася з організацією роботи закладів та проблемними питаннями, які потребують вирішення у 2019 році.


Заступник міського голови Максим Галицький відмітив, що на всіх рівнях була проведена величезна робота з організації Центрів, активна приписна кампанія, розповів про виділення коштів міською радою на поточний рік для галузі охорони здоров'я.

ЦПМСД №1 почав підписувати декларації з населенням з 1 квітня минулого року, а ЦПМСД №2 – з 1 серпня. На сьогодні продовжується підписання декларацій з пацієнтами. ЦПМСД №1 вже уклав 101 342 декларації, що становить 78,2% від прикріпленого населення Центру, а ЦПМСД №2 – 94 500 (70%). Центри почали отримувати більше фінансування від Національної служби здоров’я за надані медичні послуги, аніж медична субвенція.

Робота закладів була направлена на покращення забезпечення населення якісною та доступною медичною допомогою. Була впроваджена електронна реєстратура, що дає можливість пацієнтам здійснювати самозапис до лікарів первинної ланки та зменшити черги біля кабінетів, в яких ведеться амбулаторний прийом. Робочі місця працівників первинної ланки майже на 100% забезпечені ноутбуками.

Майже кожен лікар первинної ланки забезпечений глюкометрами, що дає змогу у разі необхідності перевірити рівень глюкози крові прямо на амбулаторному прийомі. Всі амбулаторії забезпечені електрокардіографами. Придбані небулайзери для інгаляцій, щоб зняти спазм бронхів та попередити розвиток ускладнень ГРВІ.

Сімейні лікарі оволоділи технікою користування отоофтальмоскопами та почали проводити лор-огляди і профілактичні огляди очного дна.

Також придбані швидкі тести для обстеження пацієнтів на ВІЛ-інфекцію, гепатити В та С, а також тропонінові тести (для раннього виявлення інфаркту міокарда), що дало можливість провести ці дослідження всім потребуючим негайного оперативного втручання.

З жовтня працівники Центрів почали отримувати заробітну плату за новою моделлю нарахування.

Протягом минулого року за кошти медичної субвенції проведені поточні ремонти кабінетів, реєстратур, системи водопостачання та водовідведення, санвузлів, замінено частину вікон, придбані меблі тощо.

У цьому році за рахунок коштів Національної служби здоров’я та міського бюджету планується проведення ремонтів приміщень амбулаторій, додаткове придбання необхідного медичного обладнання згідно табелю оснащення Центрів, часткова оплата безкоштовних рецептів пільговим категоріям населення та хворим на орфанні захворювання (згідно отриманих коштів).

В.о. начальника відділу охорони здоров'я Олени Чумаченко повідомила, що у поточному році міська рада виділила 3 млн гривень на первинну ланку для проведення ремонтів та придбання обладнання. Розпочинається інформатизація вторинного рівня для покращення дієвого зв’язку сімейних лікарів та вузьких спеціалістів для скорочення маршрутів пацієнтів. Буде впроваджуватися електронний рецепт та електронний лікарняний. З 1 липня стартує програма безкоштовної діагностики за направленням сімейного лікаря (54 види досліджень). Олена Чумаченко подякувала медичним працівникам за злагоджену роботу у створенні Центрів ПМСД та забезпеченні населення якісною медичною допомогою.

Також робоча група оглянула амбулаторії, оснащення, поспілкувалася з лікарями та пацієнтами та відмітила позитивний настрій медичних працівників та пацієнтів щодо реформування первинного рівня надання медичної допомоги.