Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НАВЧАЮТЬСЯ РЕЄСТРАТОРИ

У комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Сумської міської ради ведеться підготовча робота з впровадження електронної реєстратури. 

У період з 25 по 31 жовтня у закладі навчають реєстраторів та медпрацівників роботі з електронною реєстратурою та використанні її на практиці.


В Центрі було створено комп’ютерний клас. Кожного дня навчаються три групи, заняття тривають дві години. Проводить навчання представник компанії Helsi, менеджер з провадження Олександр Сергійчик (м. Київ).

Відпрацьовуються питання електронного запису пацієнтів до лікаря, ведення електронної картки пацієнта та інше.

Helsi – одна із медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть обирати на ринку і встановлювати в себе.

Електронна система охорони здоров’я eHealth – це система, яка допомагає пацієнтам отримувати, а лікарям – надавати якісні медичні послуги. А ще – дозволяє контролювати, наскільки ефективно витрачаються виділені на охорону здоров’я державні кошти і запобігати зловживанням.

«Електронне здоров’я» – складна система, яка буде поступово впроваджуватися протягом кількох років. Спочатку вона охопить первинну ланку медицини – сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Пацієнти укладають декларації із обраними лікарями і лікарі реєструють ці декларації в системі (на сьогодні зареєстровано вже 146 129 (54,8%) сумчан). Таким чином, держава зможе оплачувати лікарю за кожного пацієнта, а пацієнт отримає гарантовані державою безкоштовні медичні послуги. Так система «Електронне здоров’я» допоможе реалізувати принцип «гроші ходять за пацієнтом».

У майбутньому система eHealth дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Вже не буде потреби у паперових медичних картах і друкованих довідках, які губляться і забуваються. Лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які не можна буде ні загубити, ні підробити. Система міститиме всю медичну історію пацієнта і вона буде доступна як пацієнту, так і його лікарям.

А державні органи розумітимуть, куди слід витрачати державні кошти, щоб це приносило максимум користі, адже система накопичуватиме велику кількість статистики про захворювання і лікування. У результаті, українці будуть отримувати за державний кошт більше якісних медичних послуг.

В Україні система складатиметься з центрального компонента (ЦБД) – він відповідатиме за централізоване зберігання та обробку інформації – та медичних інформаційних систем (МІС), які лікарні та поліклініки можуть обирати на ринку і встановлювати в себе.

Центральний компонент контролюється державою. Адміністратором системи eHealth є створене державне підприємство «Електронне здоров’я». Адміністратор вимагатиме від розробників МІС дотримуватися вимог до надійності, безпеки та конфіденційності даних, якими їх системи обмінюватимуться з центральним компонентом. Система також пройде сертифікацію Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

Медичні заклади зможуть обирати будь-яку медичну інформаційну систему з-поміж тих, які пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента системи «Електронне здоров’я». При цьому комерційні МІСи гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів.