Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ГОЛОВНИЙ ПЕДІАТР ОБЛАСТІ СТАНЕ ТРЕНЕРОМ З ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ МІЖНАРОДНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

34 терапевти, педіатри та сімейні лікарі пройдуть навчання і стануть тренерами з впровадження системи міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) у своєму регіоні. Серед них і головний педіатр Сумщини Оксана СТАШКО.

ІСРС-2 – це нова система, яка дозволяє лікарям первинної ланки концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики.


Загалом 240 учасників з 22 областей України надіслали заявки на конкурс з відбору лікарів-волонтерів, які стануть регіональними тренерами з ICPC-2. Найактивнішими були сімейні лікарі, терапевти та педіатри з Львівської (22 заявки), Дніпропетровської (19 заявок) і Вінницької (17 заявок) областей. Жодної заявки не надіслали з Луганщини і Чернігівщини.

Аби пройти навчання, обрані кандидати мають зв’язатися з організаторами за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 1 листопада та підтвердити свою згоду на участь у тренінгу для тренерів, вказавши контактні дані, повну назву посади і місця роботи.

Після навчання регіональний тренер має провести серію тренінгів для лікарів у центрах, що надають первинну медичну допомогу, свого регіону згідно з планом і прозвітувати координатору проекту. У кожній області тренінги проводитимуть 2-3 регіональні тренери.

За результатами роботи регіональний тренер з ІСРС-2 отримає запрошення на конференцію, що відбудеться у Києві. Крім того, робота у тренерській команді буде перевагою при відборі оплачуваного стажування для лікарів первинної ланки у Польщі.

 

Як зміниться робота лікарів первинної ланки із впровадженням ІСРС -2

 

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги (ІСРС) – це найбільш поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці у багатьох країнах світу. Головний принцип системи – розуміння того, що в ПМД важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз) але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, тому в ІСРС-2 можна кодувати причину звернення пацієнта.

Класифікація розроблена лікарями ПМД, тому вона максимально відображає зміст їх роботи. Всі коди ІСРС-2 вміщуються всього на двох сторінках аркуша формату А4.

ICPC-2 має близько1300 кодів, які описують найбільш часті (більше, ніж 1 випадок на 1000 пацієнтів на рік) проблеми. Рівень деталізації цих проблем є відповідним для первинної медичної допомоги. Крім того, можна налаштовувати ICPC-2 відповідно до місцевих епідеміологічних потреб. Для порівняння: наявна сьогодні Міжнародна класифікація хвороб (МКХ-10) містить від 14000 до 140000 кодів із складною системою кодування, більшість з яких не використовується в ПМД. Застосовувати МКХ-10 з відповідною деталізацією можливо в умовах стаціонарних відділень лікарень, де використовується лише обмежена кількість кодів МКХ відповідно до спеціалізації конкретного відділення.

Базовим поняттям в ІСРС-2 є епізод медичної допомоги – взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого звернення (візиту) до медичного працівника до останнього візиту (включно) з цією ж проблемою. Це дозволяє ефективно групувати медичну інформацію, коли дані різних окремих візитів «нанизуються» на один епізод медичної допомоги. Наприклад, пацієнт з хронічними захворюваннями часто звертається до закладів ПМД і нерідко під час одного візиту вказує декілька різних проблем. ICPC-2 дозволяє лікарю структурувати медичні записи про пацієнта в розрізі його окремих хронічних захворювань. Це в результаті покращить якість медичної допомоги і дозволить оптимально розпланувати ресурси ПМД у відповідності до потреб пацієнтів.

Детальніше про ІСРС-2 – за посиланням.

 

Джерело: https://tribuna.sumy.ua