Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

УЧАСТЬ СУМСЬКОГО ОБЛАСНОГО ОСЕРЕДКУ АСОЦІАЦІЇ СТОМАТОЛОГІВ УКРАЇНИ У ІХ (ХVІ) З’ЇЗДІ

19 жовтня відбулося відкриття ІХ (ХVІ) з’їзду ГО «Асоціація стоматологів України» «Національна Програма профілактики основних стоматологічних захворювань як складова державної системи охорони здоров’я України».

Ця подія для всієї стоматологічної спільноти проходила, по-перше, у період реформування медичної галузі, по-друге – під час святкування 100-річчя формування Української наукової стоматологічної школи.


Потужний кадровий потенціал – майже 26 тис. лікарів-стоматологів, система комунальних стоматологічних закладів (1 843 заклади охорони здоров’я) та приватних стоматологічних клінік, які надають високопрофесійну допомогу населенню України.

Делегація Сумської області на з’їзді була представлена 13 кращими представниками стоматологічної галузі.

Організатори заходу мали на меті привернути увагу державних, медичних та наукових працівників до проблемних питань стоматології як у галузі освіти та науки, так і практики, пов’язаних з реформуванням галузі.

Асоціація стоматологів України плідно співпрацює з Комітетом з питань охорони здоров’я Верховної Ради України.

Перед 257 делегатами з’їзду зі словами привітання виступила Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, професор Ольга Богомолець, яка зазначила, що доступність та якість стоматологічної допомоги – національний пріоритет країни і спільними зусиллями, створивши національні програми з профілактики неінфекційних захворювань, зможемо зменшити стоматологічну захворюваність. Побажав плідної роботи і заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. Він зазначив, що 40% випускників не працює за спеціальністю і треба підвищити якість навчання як у вишах так і під час проходження інтернатури. Народний депутат Ірина Сисоєнко під час вітального слова запевнила присутніх, що буде лобіювати інтереси стоматологів у Верховній Раді і вважає помилкою влади виведення стоматологів з первинної ланки.

Президент ГО «Асоціація стоматологів України», д.м.н., професор Ірина Мазур звітувала про діяльність організації мета якої – захист законних соціальних, економічних, творчих та інших інтересів своїх членів. Робота асоціації спрямована на поліпшення рівня стоматологічної науки та практики.

Для реалізації статутних питань ГО «АСУ» проведено 4 Координаційних Ради у 2017 році, та 3 – у 2018, затверджено нову редакцію статуту ГО «АСУ»та «Етичний кодекс лікаря».

Робота організації неможлива без міжнародної діяльності, тому ГО «АСУ» є членом Всесвітньої федерації стоматологів(FDI) з 1998 року та Європейського регіонального відділу Всесвітньої федерації стоматологів (ERO FDI), члени ГО «АСУ» беруть активну участь, у тому числі із доповідями, у міжнародних конгресах, співпрацюють з фаховими асоціаціями Німеччини, Австрії, Білорусі, Казахстану, Польщі та інших країн.

Активно йшла співпраця з регіонами, протягом двох років у Харкові, Дніпрі, Кам’янці-Подільському, Одесі, Миколаєві, Кривому Розі проводилися круглі столи та симпозіуми з питань розвитку стоматологічних служб в областях.

Було підкреслено, що ГО «АСУ» об’єднує науковців від професорів до молодих спеціалістів, які працюють у НМАПО ім. П.Л. Шупика, «Інституті стоматології та щелепно-лицевої хірургії» (м. Одеса), НМУ ім. О.О. Богомольця, а також у 14 провідних стоматологічних факультетах вищих навчальних медичних закладів України. До складу ГО «АСУ» входить Рада молодих вчених, мета якої є сприяння професійного та наукового розвитку талановитої молоді.

Дуже важлива співпраця з Міністерством охорони здоров’я та комітетом з охорони здоров’я Верховної Ради України. У квітні 2018року вперше за багато років проблеми стоматологічної служби розглядалися на засіданні комітету (надання стоматологічної допомоги на первинному рівні, стоматологічна допомога пільговим категоріям населення, профілактичний напрямок роботи тощо).

ГО «АСУ» стоїть на захисті професійної діяльності стоматологів: проект МОЗ України «Концепції професійного ліцензування лікарів» знаходиться на громадському обговоренні. 3 листопада 2017 року відбулася практична конференція «Захист прав медичних працівників і закладів охорони здоров’я».

Активізувався зв’язок з громадськістю шляхом виступів у пресі на актуальні теми розвитку стоматологічної служби України.

18 червня 2018 року відкрився головний офіс ГО «АСУ» до ІХ(ХVІ) З’їзду ГО «АСУ» підготовлено видання довідника «Стоматологічна допомога в Україні:основні показники діяльності за 2008-2018 роки».

21 березня 2018 року з метою відзначення видатних вчених, лікарів, організаторів охорони здоров’я була започаткована почесна відзнака «Орден Святої Аполонії», яким у квітні нагороджений головний стоматолог Сумської області, голова ГО «Сумський обласний осередок АСУ» Володимир Савченко, а на ІХ з’їзді ГО «АСУ» член кореспондент НАМН України, професор Владислав Маланчук, професор Микола Рожко, віце-президент ГО «Асоціація стоматологів України», Заслужений лікар України Олександр Вахненко. Медаллю «За врятовані життя» нагороджений майор медичної служби Олександр Бурій, відзнакою «Українська Берегиня» к.м.н., заслужений лікар України Світлана Скульська та ін.

На з’їзді відбулися перевибори президента АСУ, згідно Статуту Асоціації стоматологів України. Президентом ГО «Асоціація стоматологів України» повторно була обрана професор Ірина Мазур.

На з’їзді розгорнулася активна дискусія з питань організації стоматологічної допомоги в Україні. Віце-президент ГО «Асоціація стоматологів України», д.мед.н., професор Олексій Павленко висловив свою думку про роль та місце стоматологічної служби на первинній ланці. З його виступом перекликалася і доповідь головного лікаря КЗ «Черкаська обласна стоматологічна поліклініка», заслуженого лікаря України Івана Коваленка в якій він поділився позитивним досвідом організації в регіоні стоматологічної допомоги сільському населенню та підкреслив необхідність збереження стоматологів на первинній ланці. Взяв слово к.м.н., Заслужений лікар України, головний лікар КЗ «Сумська обласна клінічна стоматологічна поліклініка» Володимир Савченко та зазначив, що для Сумського регіону характерна велика відстань багатьох сіл від райцентрів і збереження мережі стоматологічної допомоги на первинній ланці – наш громадський обов’язок. Він також підкреслив, що нагальним залишається питання безкоштовного зубопротезування пільгових контингентів, до яких додалася і група захисників України – учасників АТО, які потребують стоматологічної реабілітації, їх кількість тільки зростає. Сьогодні ми спостерігаємо наслідки відсутності лікування перед мобілізацією молодих бійців АТО – як тільки вони потрапляють в екстремальні умови, у них швидко розвиваються гострі запальні процеси (періостити, абсцеси, флегмони та ін.), які несуть загрозу життю.

Так по Сумській області лікарями-стоматологами було оглянуто 6 137 учасників АТО, серед них потреба у зубному протезуванні складає 38,2%. Високий показник потребуючих зубного протезування по Сумській обласній клінічній стоматологічній поліклініці, так з 966 учасників АТО, що знаходяться на обліку, потребують зубного протезування      560 осіб, що складає 57,9%. Потреба в коштах на зубне протезування даного контингенту складає 1 619 811 грн. А взагалі на стоматологічну реабілітацію учасників АТО по Сумській області необхідно 4 601 300 грн. В. Савченко запропонував для надання кваліфікованої стоматологічної допомоги учасникам АТО запровадити Державну програму стоматологічної реабілітації учасників АТО, яка буде забезпечувати, у першу чергу фінансово, профілактику, зубне протезування та навіть дентальну імплантацію, враховуючи їх молодий вік.

Володимир Савченко нагадав присутнім про важливе місце профілактики у стоматологічному здоров’ї суспільства про те, що ІХ з’їзд має назву «Національна Програма профілактики основних стоматологічних захворювань як складова державної системи охорони здоров’я України». У державі Програма профілактики відсутня. Перша і остання державна програма профілактики була впроваджена в роботу на 2002-2007 роки згідно Указу Президента України від 21 травня 2002 року № 475/2002, але цільового фінансування під цю програму виділено не було. Запровадження державної та регіональної програм профілактики стоматологічних захворювань дадуть змогу проводити профілактичну роботу, зміцнювати матеріально-технічну базу тощо.

Заслужений лікар України, к.м.н., головний лікар КЗ Білоцерківської міської ради «Дитяча стоматологічна поліклініка» С. Скульська надала інформацію про ефективність впровадження первинної профілактики серед дітей регіону на прикладі роботи поліклініки і теж підкреслила необхідність створення державної Програми профілактики стоматологічних захворювань.

Декан стоматологічного факультету ДВНЗ «УжНУ», д.мед.н., професор Євген Костенко та член-кореспондент НАМН України, д.мед.н., професор Владислав Маланчук поділилися своїм баченням вдосконалення системи медичної освіти, підкреслили необхідність підвищення якості підготовки стоматологічних кадрів у контексті інтеграції до міжнародного професійного середовища та проведення безперервного професійного розвитку лікарів-стоматологів.

На з’їзді відбулася презентація довідника «Стоматологічна допомога в Україні: основні показники за 2008-2018 рр.».

Резолюцію з’їзду з проблемними питаннями, що розглядалися, передано в Міністерство охорони здоров’я України на Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.