Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ОКРЕМИХ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ СТАНІВ

Смертність від серцево-судинних захворювань залишається однією з найвищих у світі, тому акцент на лікування гострого інфаркту міокарда має надзвичайно велике значення для зниження летальності та первинної інвалідності в нашій державі.

З 2017 року пріоритетом діяльності Уряду є боротьба з серцево-судинними захворюваннями. 


У цих рамках першочерговими інструментами є профілактичні заходи та робота з первинною ланкою. Далі – це урядові програми, які зосереджені на наданні допомоги пацієнтам з інфарктом міокарда.

Допомога хворим починається з ранньої діагностики гострого інфаркту міокарда та госпіталізації у межах терапевтичного вікна, яке становить 2 години, адже запізніла госпіталізація або взагалі ненадання реперфузійної або інтервенційної допомоги призводить до значного підвищення летальності, яка за нашими даними становить 13%, а після реперфузійних заходів – 3%.

З 2016 року у межах обласних цільових програм з питань кардіології хворим на гострий коронарний синдром проводиться реперфузійна терапія.

З 2018 року почала діяти «Програма розвитку реперфузійної, кардіохірургічної та реабілітаційної допомоги на 2018 – 2022 роки», метою якої є забезпечення своєчасного надання спеціалізованої медичної допомоги хворим на гострий коронарний синдром.

Завдяки їй у поточному році ургентна коронарографія проведена 281 хворому (за 9 місяців 2017 року – 196), ургентні стентування – 220 хворим (за 9 місяців 2017 року – 150), а оплата послуг за неї здійснюється з обласного бюджету.

З метою удосконалення діагностики захворювання у ранні терміни 3 жовтня у конференц-залі Конгрес-Центру Сумського державного університету відбулася конференція на тему «Актуальні питання діагностики та лікування окремих серцево-судинних станів», присвячена гострому інфаркту міокарда, який щорічно реєструється приблизно у 1200 хворих, 65% яких підлягають реперфузійній терапії: тромболізису і первинному коронарному втручанню.

Про сучасні європейські стандарти діагностики, в тому числі лабораторної, лікування хворих з гострим коронарним синдромом, тактику їх ведення доповіли професор, проректор по науковій роботі Харківської медичної академії післядипломної освіти, завідувач кафедри терапії, нефрології та загальної практики Олександр БІЛЬЧЕНКО, професор кафедри кардіології та функціональної діагностики Лариса ЯКОВЛЄВА та інші фахівці наукових закладів України.

У конференції взяли участь лікарі загальної практики-сімейної медицини, терапевти, кардіологи, неврологи, а також фахівці клініко-діагностичних лабораторій лікувально-профілактичних закладів області.

Наприкінці семінару науковці відповіли на питання, які цікавили слухачів. Захід збагатив присутніх лікарів новими знаннями.