Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

У СУМАХ ОБГОВОРИЛИ СИТУАЦІЮ З ТУБЕРКУЛЬОЗУ В РЕГІОНІ

У Сумах відбувся круглий стіл щодо ситуації з туберкульозу на Сумщині. Під час зустрічі в обласному центрі обговорили актуальність розробки регіональної програми громадського здоров’я та її затвердження, закупівлю послуг соціального супроводу хворих на ТБ.

Наразі ми проводимо низку обговорень в різних регіонах України. Наша мета – зрозуміти ситуацію з туберкульозом в областях, визначити плюси та мінуси амбулаторної моделі лікування. У грудні планується прийняття Стратегії реформування надання протитуберкульозної допомоги, яка діятиме на території всієї країни та акцентуватиме увагу саме на амбулаторному лікуванні. Ми приїхали вивчити ситуацію на місцях і виробити алгоритм співпраці влади, НУО та протитуберкульозних закладів, – говорить Анна Карпенко, представниця партнерства «Зупинимо Туберкульоз. Україна».

Сьогодні в Україні активно розвивається проект закону «Про систему громадського здоров’я». У цьому контексті на Сумщині створили Центр громадського здоров’я.

Наразі ми думаємо про переформатування ЦГЗ та надання йому ширших повноваженнь та функцій. Ми очікуємо на впровадження Стратегії реформування надання протитуберкульозної допомоги, адже це новий формат роботи. Проте, ми хочемо працювати саме над створенням програми громадського здоров’я, підрозділами якої стануть протитуберкульозні програми та програми по ВІЛ/СНІДу, – говорить Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

Те, що така програма в Сумській області потрібна підтверджує й Олексій Загребельний, член Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Враховуючи те, що Сумська область є однією з пілотних областей в сфері розвитку системи охорони здоров’я, у нас є всі можливості випередити час і розробити регіональну програму громадського здоров’я, яка поєднає в собі програми боротьби з соціально небезпечними захворюваннями та профілактики. Найближчим часом у Сумах відбудеться засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, тож пропоную винести це питання на порядок денний і розглянути його на засіданні, – говорить Олексій Загребельний, член Комітету з програмних питань Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Цього року вперше в Україні державна установа Сумський обласний центр громадського здоров’я закупила через систему Prozorro соціальні послуги супроводу хворих на туберкульоз, які перебувають на амбулаторній моделі лікування. Серед шести учасників процедури переможцем визначили Сумську обласну громадську організацію «Клуб «Шанс».

Протягом п’яти місяців соціальні працівники надають послуги з догляду та підтримки пацієнтам з туберкульозом. Зокрема, вони доставляють пацієнтам препарати та контролюють їх прийом, формують прихильність до лікування, видають мотиваційні набори, консультують близьке оточення. Ми прагнемо підвищити показник ефективності лікування й розуміємо, що робота соціальних працівників важлива й на часі. Пацієнту потрібно розуміти, що до нього є індивідуальний підхід, що ним опікуються, – говорить Галина Зайцева, представниця Сумського обласного Центру громадського здоров’я.

На початку дії програми географія надання послуг охоплювала лише три адміністративні території. Проте вже зараз нараховує 13 районів.

За словами Леоніда Бондаренка, головного лікаря Сумського обласного протитуберкульозного диспансеру, за шість місяців цього та минулого років, захворюваність на Сумщині збільшилася на 5,4%.

До слова, учасники заходу підтримали винесення питання розробки та затвердження обласної програми громадського здоров’я на засідання обласної координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

 

Джерело: https://tribuna.sumy.ua