Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

АЛЬТЕРНАТИВИ ІМУНІЗАЦІЇ НЕ ІСНУЄ

На сьогодні актуальною проблемою світової медицини є профілактика особливо небезпечних інфекційних хвороб. Для успішної боротьби з інфекційними недугами саме імунопрофілактика населення (щеплення) є основним методом протистояння небезпечним хворобам. В Україні діє чітка державна політика щодо імунопрофілактики, складовою якої є державна медична програма щеплень, національний календар імунопрофілактики, система контролю якості за вакцинами, система реагування та розслідування  у випадках погіршення стану здоров’я після вакцинації.

У Сумській області проведення профілактичних щеплень здійснюється відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я від 16.09.2011 року № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів». Згідно з Законом України «Про затвердження загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки» закупівля імунологічних препаратів для проведення вакцинації за календарем проводиться за кошти державного бюджету.

Питання  імунопрофілактики дітей обговорювали у прямому ефірі на Сумському обласному телебаченні в.о. заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Спічакова та заступник головного лікаря з медичної частини обласної дитячої клінічної лікарні Ольга Гапієнко. Як повідомили в ефірі присутні медичні фахівці, відповідно до національного календаря щеплень усіх дітей в Україні вакцинують від десяти небезпечних інфекційних захворювань таких, як: туберкульоз, гепатит В, кашлюк, правець, дифтерія, краснуха, епідемічний паротит, гемофільна інфекція, кір та поліомієліт. Медики наголосили, що на сьогодні в області наявні основні вакцини  для проведення планових щеплень дітям відповідно до календаря профілактичних щеплень. Поставки вакцини в лікувальні заклади області здійснюються відповідно до затверджених графіків упродовж року. Вакцинація дітей першого року життя є першочерговою і найбільш пріоритетною.

Слід сказати, що в кожному районі та місті Суми працюють комісії з питань щеплення. В обласній дитячій клінічній лікарні щопонеділка працює обласна щеплювальна комісія, яка розглядає складні випадки медичних протипоказань. За 8 місяців 2013 року до обласної комісії звернулися батьки 61 дитини з питань щеплення. Згідно з висновками комісії, для 40 дітей оформлено протипоказання, у 10 дітей – тимчасові, а в 30 – довготривалі. У структурі протипоказів вакцинації на першому місці загострення алергічних захворювань у зв’язку з підвищенням алергії дітей у весняний та літній періоди, на другому місці – декомпенсовані ураження центральної нервової системи (судомні синдроми).