Управління охорони здоров’я
вул. Троїцька, 57, м. Суми, 40022,
тел./факс (0542) 25-04-02, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ГІПЕРТОНІЧНИЙ КРИЗ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ЗАГРОЗУ ТА ЗАПОБІГТИ УСКЛАДНЕННЯМ

Восени на нас «полюють» не лише нежить та застуда, погіршується також перебіг багатьох хронічних захворювань. У багатьох відбувається загострення такого поширеного захворювання як артеріальна гіпертензія – гіпертонічний криз.

Як запобігти розвитку хвороби та за яких симптомів треба негайно викликати екстрену допомогу – розповідає Лариса Міщенко, доктор медичних наук, науковий співробітник ДУ «ННЦ Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска» НАМН України.

 


В ОНКОДИСПАНСЕРІ ВІДБУВСЯ «ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ»

 

В рамках Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози 19 жовтня у Сумському обласному клінічному онкологічному диспансері відбувся «День відкритих дверей», де жінки мали можливість пройти обстеження у лікаря-мамолога.

Всього спеціалістами було оглянуто 47 жінок. З них – у 32 виявлено фіброзно-кістозну мастопатію, у 5 – доброякісні новоутворення. Злоякісних новоутворень не виявлено.

Ультразвукову діагностику проведено 12 жінкам, зроблено 5 мамографій.


20 ЖОВТНЯ – ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Рак молочної залози – найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. Однак хворіють на рак грудей не лише жінки, а й чоловіки.

За даними Національного канцер-реєстру, минулого року діагноз «рак молочної залози» почули 14 170 українців, зокрема, 14 057 жінок та 113 чоловіків. Померли минулого року через рак грудей 5 823 людини (5 774 жінки та 49 чоловіків). Це означає, що кожного тижня близько 110 українців помирає від раку молочної залози.


ЩО ЇСТИ, АБИ БУТИ ЗДОРОВИМ: ІНТЕРВ’Ю ІЗ СУМСЬКИМ ДІЄТОЛОГОМ

День здорового харчування 16 жовтня відзначали в усьому світі. Що треба включити до щоденного раціону, щоб бути здоровим, які продукти і страви шкодять організму і як навчитися вживати якомога більше корисної їжі, про це розповіла обласний дієтолог Тамара КАЛАШНИК.

Здорове або раціональне харчування – це фізіологічно повноцінне по енергії та вмісту всіх харчових речовин харчування здорових людей. Раціональне харчування забезпечує нормальний обмін усіх речовин і діяльність усіх органів та систем.


У СУМАХ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗБУДОВИ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я В РЕГІОНІ

10 жовтня у Сумах відбувся круглий стіл на тему «Розбудова системи громадського здоров’я в Сумській області: перспективи та виклики сьогодення». Захід зібрав представників Державної установи “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, обласної влади, медичних установ і громадських організацій.

Одним з ключових питань реформування системи охорони здоров’я є функціонування Центрів громадського здоров’я. 


АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ОКРЕМИХ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ СТАНІВ

Смертність від серцево-судинних захворювань залишається однією з найвищих у світі, тому акцент на лікування гострого інфаркту міокарда має надзвичайно велике значення для зниження летальності та первинної інвалідності в нашій державі.

З 2017 року пріоритетом діяльності Уряду є боротьба з серцево-судинними захворюваннями.