Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ЧИ ВАРТО РОБИТИ КОМП’ЮТЕРНУ ТОМОГРАФІЮ ПРИ COVID-19?

Комп’ютерна томографія (КТ) – метод рентгенівського сканування, за якого пучок рентгенівського променю проходить через тканини людського тіла в різних напрямках. Фактично КТ дає змогу визначити стан будь-якого органу людини. У випадку із коронавірусною хворобою COVID-19 йдеться про КТ органів грудної клітини. 

Цей метод діагностики став ще більш популярним серед українців з початку пандемії. Проте, ефективність його використання для хворих на COVID-19 є сумнівною. У першу чергу, тому що відсутність змін на КТ не означає відсутність захворювання. 

ЯКИМ МАЄ БУТИ ОСІННІЙ РАЦІОН ДЛЯ ПІДТРИМКИ ІМУНІТЕТУ

Щоби без стресу підлаштувати свій організм в осінній період, недостатньо просто утеплитися та змінити гардероб. Важливо також переглянути свій щоденний раціон.

Ось прості поради для кожного, які допоможуть залишатися здоровим та урізноманітнити осіннє харчування.

НА СУМЩИНІ ЗА МИНУЛУ ДОБУ COVID-19 ПІДТВЕРДИЛИ У 670 ОСОБИ

COVID-19 підтвердили у 670 особи (Конотопський р-н – 85, Охтирський р-н – 81, Роменський р-н – 18, Сумський р-н – 388, Шосткинський р-н – 98)

Станом на 13 жовтня 2021 року за весь час пандемії на Сумщині було зафіксовано 89771 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. З них 1548 летальних випадки, за минулу добу – 27 (Конотопський р-н – 4, Охтирський р-н – 7, Роменський р-н – 3, Сумський р-н – 9, Шосткинський р-н – 4).

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З АРТРИТОМ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ І ЯК УБЕРЕГТИСЯ

12 жовтня у світі відзначають День боротьби з артритом. Він проводиться, аби привернути увагу громадськості до проблем ревматологічних захворювань, підвищити поінформованість про артрити у всіх його формах, профілактику, діагностику та реабілітацію хворих на цю недугу.

Насправді «артрит» — це не окрема хвороба, це сукупне поняття для пояснення запальних процесів у суглобі. Є понад 100 видів артриту й пов’язаних із ним станів. Люди будь-якого віку і статі можуть і хворіють на артрит. Часто ця недуга може призводити до інвалідності.

ДЛЯ ВАКЦИНОВАНИХ ГРОМАДЯН ОБМЕЖЕННЯ ЧЕРВОНОЇ ЗОНИ НЕ ДІЮТЬ: ПОДРОБИЦІ

Як повідомив голова облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, обмеження червоного рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватись, якщо у всіх працівників закладів освіти, відвідувачів (користувачів) та співробітників (організаторів) закладів громадського харчування, культури, масових заходів буде наявний зелений COVID-сертифікат – тобто вони будуть повністю вакциновані проти коронавірусної хвороби

«Сьогодні Сумщина за показниками на порозі «червоної» зони, нажаль. Поки лишаємось у «помаранчевій», прагнемо потратити до «зеленої», – зазначив Дмитро Живицький. – Але якщо у нашій області запровадять червоний рівень епіднебезпеки, ті заклади, де працівники будуть 100% вакциновані і матимуть зелений COVID-сертифікат, будуть працювати».

ДОПОМОГА ПОРУЧ: НОВІ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ З РОЗЛАДАМИ ПСИХІКИ ТА ПОВЕДІНКИ У ПРОГРАМІ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ

У 2021 році доступ до ефективного лікування осіб з розладами психіки та поведінки суттєво поліпшено – пацієнти почали користуватись послугами мобільних психіатричних команд та отримувати необхідні ліки безоплатно або з доплатою

З 1 жовтня цього року особи з розладами психіки та поведінки – посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами – можуть отримувати лікарські засоби безоплатно або з незначною доплатою, у рамках програми реімбурсації «Доступні ліки». А це – 30 торговельних назв препаратів. З них 13 є повністю безоплатними.