Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

НАША КОМАНДА – ПЕРЕМОЖЕЦЬ МІЖНАРОДНОГО ЗИМОВОГО ЧЕМПІОНАТУ!

Нещодавно команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (Центр) блискуче виступила на ІV Міжнародному зимовому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги «Кременецьке медичне ралі-2019», здобувши у напруженій боротьбі перше місце!

Організаторами цих престижних змагань виступили: Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ України», Державний вищий навчальний заклад «Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України», Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», Державне підприємство «Агенція екстреної медицини», усі гілки тернопільської обласної, кременецької міської та районної влади, Тернопільський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Кременецьке медичне училище ім. Арсена Річинського.


Чемпіонат проводився на окраїні Кременця, на базі Центру вільного часу «Панорама».

У рамках заходів, які тривали упродовж кількох днів, були проведені Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Екстрена медична допомога в надзвичайних умовах», під час якої обговорено чимало актуальних тем, і безпосередньо самі змагання бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. У чемпіонаті взяли участь 26 команд: 23 – українські (з них 6 – студентські) та 3 зарубіжні (2 – з Польщі, 1 – з Литви).

У складі суддівської колегії Чемпіонату працювали представники різних країн (Ізраїля, Литви, Молдови, Польщі) та майже всіх областей України. Сумщину представляли інструктори навчально-тренувального відділу Центру: лікар Ярослав Борисенко та фельдшер Олена Борисенко.

Наша команда була сформована із працівників Роменської станції Е(Ш)МД (керівника – лікаря Павла Дзюби, фельдшерів Лариси Філімонової та Олега Галагана, а також водія В’чеслава Рося) та офіційних представників – головного лікаря Роменської станції Олени Лопошук і завідувача навчально-тренувального відділу Центру Світлани Березовської. Під час жеребкування колектив витягнув 13-й номер, проте він, попри побоювання, виявився для учасників щасливим.

Конкурси, в яких брали участь команди, були складними, неочікуваними, проте цікавими і наближеними до реальності. Наприклад, «Фатальний тріумф»: лижник травмувався, впавши з трампліна. Тренер викликав «швидку». Проте, як з’ясувалось, медикам довелось рятувати не лише травмованого, а й тренера, в якого несподівано почав розвиватись інсульт. З іншою, теж спортивною ситуацією, довелось розбиратись учасникам конкурсу «Невдалий старт». На бобслейській трасі медпрацівники надавали допомогу відразу кільком потерпілим. Чи конкурс «Скарга»: збуджений чоловік випав із вікна другого поверху. Медикам довелось не лише рятувати постраждалого, а й заспокоювати рідних. «Правдива брехня»: надання допомоги тримісячній дитині в асоціальній сім’ї.

Окрім цього, були водійський конкурс і тестові завдання. Під час конкурсу «Зрозумій мене» перевірялись комунікативні здібності членів команди, один з яких був «сліпим», а інший – «безруким». Можливо, ситуація і дещо надумана, проте в житті буває всяке…

А конкурс «Чотири селфі» розрахований на перевірку винятково фізичної підготовки і витривалості медичних працівників, які подолали значну відстань по горах і долинах, засвідчивши своє перебування у зазначених місцях чотирма селфі. До речі, гарна фізична форма ще й як потрібна у нелегкій професії рятувальників.

З усіма конкурсними завданнями команда Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф успішно впоралась і виборола перше місце! На другому місці серед українських учасників – команда з Краматорська, на третьому – команда з Хмельницького. Варто нагадати, що в команди Центру, яка працювала в такому складі, це вже друга солідна перемога поспіль: у жовтні колектив здобув першість серед 16 команд у ІХ Відкритому чемпіонаті бригад екстреної медичної допомоги Дніпропетровської області з міжнародною участю. Щоправда, кременецький чемпіонат і за представництвом, і за своїм статусом – значно вищий за дніпровський. Навіть сама участь у таких змаганнях вважається професійним досягненням, адже приїжджають на них найсильніші команди. А що вже говорити про перемогу!

Дуже корисними для учасників чемпіонату були проведені там майстер-класи, а також демонстрація роботи аеромобільної служби: евакуація потерпілих до гвинтокрила, із залученням до цього працівників екстреної медичної допомоги та МНС. Та й сама участь у змаганнях, спілкування з колегами – це новий досвід, нова сходинка у професійному зростанні.

Наші учасники вдячні всім причетним до чемпіонату за його гарну організацію, а керівництву Центру – за сприяння у підготовці та поїздці до Кременця. Цей блискучий успіх – заслуга не лише учасників змагань, а й інструкторів навчально-тренувального відділу, які змогли професійно підготувати конкурсантів, і, безперечно, адміністрації закладу, яка надавала команді всебічну допомогу і мотивувала її до перемоги.

А попереду в команди Центру – нові представницькі змагання і, сподіваємось, підкорення нових професійних вершин.