Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

«ВІКНО ЖИТТЯ»

22 грудня на базі пологового відділення Роменської центральної районної лікарні відкрили «Вікно життя» для покинутих немовлят. Це спеціально облаштоване місце, розташоване біля заднього входу у пологове відділення для того, аби жінка без сторонніх могла підійти і таємно підкласти немовля. Тут немає поліції, відсутні  камери відеоспостереження.

«У чому важливість цього «Вікна життя» – жінка, яка анонімно полишає тут дитину, не несе за це кримінальної відповідальності, якщо на дитині немає жодних тілесних травм, слідів насилля тощо. Людину ніхто не буде розшукувати. Ми ні в якому разі не маємо схвалювати вчинки таких матерів, але, якщо в силу певних життєвих обставин, жінка зважилася на такий вчинок, то передача дитини під опіку держави має відбуватися цивілізованим шляхом, а життя дитини збережене», – наголосила під час відкриття заступник головного лікаря з дитинства та допомозі при  пологах Ніна Скорик.

«Зовнішнє «Вікно життя» – фактично вікно інкубатора, це оснащене місце для новонародженого. Всередині зберігається мікроклімат, є ліжечко з м’яким матрациком для немовляти. Тут дитині буде тепло і безпечно, сюди є доступ повітря. Немовля, якого залишили, лікарі одразу забирають на обстеження. Якщо дитина потребуватиме негайної медичної допомоги, її одразу надають лікарі-неонатологи», – розповіла завідуюча пологовим відділенням та продемонструвала роботу «Вікна життя», використавши у ролі немовляти ляльку.