Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ДО СУМ ПРИБУЛА МІНІ-ЛІКАРНЯ НА КОЛЕСАХ

13 грудня до Сум прибув пересувний діагностично-лабораторний комплекс, в якому прийматимуть пацієнтів вузькопрофільні спеціалісти.

У рамках програми соціально-економічного розвитку Сумщини область виграла грант на придбання такого автомобіля. Його вартість близько 6 млн 500 тисяч гривень (80% – європейські кошти з державного Фонду регіонального розвитку, 20% – з обласного бюджету).


Ця пересувна міні-лабораторія і поліклініка оснащена аналізаторами, що дозволяють проводити загальний аналіз крові та сечі і аналіз крові на цукор. Є апарат УЗД, вимірювач очного тиску (діагностика глаукоми), поліфункціональне електричне крісло-кушетка, яке можна використовувати для гінекологічних і інших оглядів, холодильник та автоклав (стерилізація інструментів).

«Працюватиме пересувна лікарня у всіх 18 районах області, але здебільшого у північних і віддалених від обласного центру. Виїзд лікарів ми узгоджуватимемо з головними лікарями районних медзакладів. Адже декому не вистачає ендокринологів, декому офтальмологів», – говорить Володимир Горох, головний лікар КУ «Сумська обласна клінічна лікарня».

Висококваліфіковані лікарі діагностуватимуть хвороби серця, кишково-шлункового тракту, органів дихання, сечостатевої системи, гінекологічні захворювання та початкові стадії злоякісних утворень.

«Автомобіль їздитиме різними районами області для того, аби здійснювати профілактичні огляди, виявляти ранні стадії онкологічних хвороб або надавати допомогу жителям області. Все це робитимуть фахівці третинної ланки медичної допомоги», – говорить Сергій Бутенко, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА.

Також автомобіль обладнаний кондиціонером в оглядовій кімнаті та лабораторії й електричними конвекторами для подачі тепла, вбудований санвузол, автономна подача електроенергії з дизельного генератора та запас води – все для комфорту пацієнтів. Перебуватиме пересувна лікарня на балансі Сумської обласної клінічної лікарні та почне свою роботу у квітні наступного року. Утримуватиметься за кошти державної субвенції.

 

Джерело: http://sts.sumy.ua/medicine/do-sum-pribula-mini-likarnya-na-kolesah.html?fbclid=IwAR1UcdVqluO4QW7v-Nrou8EFwra00VpNjUvaOG_4J0K_zG77wV4PpnTVPU8