Управління охорони здоров’я
 вул. Першотравнева 29, 4 поверх, м.Суми, 40009,
тел./факс (0542) 60-02-40, 66-17-90
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/medycyna.sm.gov.ua/

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.00;
п’ятниця – з 8.00 до 15.45;
обідня перерва – з 12.00 до 12.45;
вихідні дні: субота, неділя.

ВПРОВАДЖЕННЯ МІЖНАРОДНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ ІСРС У ПРАКТИКУ ЛІКАРЯ ПЕРВИННОЇ ДОПОМОГИ

Днями на базі КНП «ЦПМСД» Роменської районної ради відбувся одноденний тренінг для медичних працівників на тему «Впровадження міжнародної класифікації ІСРС в практику лікаря первинної допомоги».

Захід провела головний педіатр області, тренер з впровадження міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2 в Сумській області Оксана СТАШКО.


У ході заходу було розглянуто питання використання Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ІСРС-2 у роботі лікаря первинної ланки.

Більше 20 сімейних лікарів Роменського та Липоводолинського районів ознайомилися з історією та головними поняттями ІСРС, опанували нову класифікацію, принципи кодування причин звернень пацієнтів, розглядаючи конкретні клінічні випадки, що можуть зустрічатися у загальній практиці.

Учасники тренінгу заповнили анкети до проведення та на завершення заходу, поставили практичні питання тренеру. Це навчання суттєво допоможе медичним працівникам працювати з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ІСРС-2.

 

Довідково. Класифікацію ІСРС розробила Всесвітня організація сімейних лікарів (World Organization of National Colleges, Academies and Academic Associations of General Practitioners/Family Physicians – WONCA), яка об’єднує понад 500 тис. сімейних лікарів зі всього світу. ICPC була вперше видана в 1987 році. Зараз це видання другого переглядуICPC-2. Це єдина система, яка дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми. В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря.

Успішне повне або часткове впровадження системи Міжнародної класифікації ПМД пройшло у 40 країнах світу. На сьогодні близько 250 тис. сімейних лікарів використовують у своїй практиці ІСРС-2.